Gaz Takip Sistemi

Gaz Takip Sistemi
GTS50 SİSTEMİNİN KULLANILABİLECEĞİ YERLER;
  • TERSANELERDE, TANKERLERDE,
  • YENİ İNŞAA GEMİLERİNDE,
  • TAMİR BÖLGELERİNDEKİ GEMİLERDE,
  • PERİYODİK ÖLÇÜM GEREKTİREN İŞLER VE TESİSLERDE.
GTS50 SİSTEMİ

Bu sistem, sürekli ve periyodik ölçümlerde gaz ölçüm değerlerini görmek ve gerektiği durumlarda müdahale edebilmek için tasarlanmıştır.

Tersanede tamir altındaki tankerlerde, belirli bir süre boyunca tankın alt-orta ve üst kısımlarından numune alınır, bu süre değiştirilebilir.(130sn ile testleri yapılmıştır- No:1 CT yaklaşık 200mtr-130sn)

Tesislerde; depolama tanklarının bulunduğu yerde uygun bir yere koyularak, temizlik ve bakım esnasında, birden fazla tankın ölçümü periyodik olarak görülebilir.

Fabrikalarda ve tesislerde; istenilen sensörler değiştirilerek  belirli yerlerden, istenilen gaz değerleri periyodik olarak ölçülebilir.

Tankın  üst, orta ve alt bölgelerinden ayrı ayrı numune almak için tasarlanmıştır.

Test aşamasında Multi Rae Lite cihazı kullanılmış olup günde  8-10 saat çalıştırılarak 15 gün boyunca tersanede, tamir esnasında bir tankerde test edilmiştir.

Sistemde 2’si test amaçlı olmak üzere, 50 port vardır,

(16 tanka kadar ölçüm görülür. Tank başına 3 port olarak düşünülmüştür) port sayısı arttırılabilir.

Sistem çalışmaya başladığında 1 no’lu porttan numune alır ve sistem kapatılana kadar sırayla numune almaya devam eder. (1,2,3,4…48,1,2….)

Numune alım sonrasında gaz ölçüm cihazındaki değerler,  fotoğrafı çekilerek internette belirlenen siteye yüklenmektedir. Gaz ölçümün hangi tarih ve saatte yapılmış olduğu görülebilmektedir.

Ekran 60sn’de bir yenilenmektedir.

Veriler 3 ay süre ile sistem hafızasında kalmaktadır.

Değerler, sisteme tanıtılan kullanıcı adı ve şifre yardımıyla bilgisayardan yada telefondan görülebilir ve kontrol   edilebilir.

İstenilen tank ayrı olarak ölçülebilir.

Yetkili kişiler, kontrol panelindeki «Buradan Devam et» butonuna tıkladığında, görüntüleme o tanktan başlayacak olup sonrakinden ölçüme devam eder.

( Normal bir döngüde, 4 numaraya basılırsa 4 numaralı tank ölçülür, sonrasında ölçüme 4’ten devam eder. (4,5,6,7…..48,1,2…))

Ölçüm sonundaki değerlere göre, sesli ve ışıklı alarm verir.